O firmie Firma BERINGER - jakość i wysokie osiągi od 1985 rokuVéronique-Gilbert-Rémi B-Claire-Rémi-V-Marie-Loïc-Sibylle

BERINGER AERO – FRANCJA

1985

Gilbert Béringer założył firmę BERINGER z pomocą swojej żony Véronique.  Firma początkowo produkowała koła i hamulce dla motocykli oraz samochodów, głównie na potrzeby wyścigów sportowych. Wysoka jakość, osiągi i niska waga od początku istnienia firmy były głównym zamysłem inżynierów.

2009

Firma BERINGER sprzedała działalność związaną z motocyklami aby skupić się na rozwoju kół i hamulców dla branży lotniczej. Narodziła się firma  BERINGER AERO.

2011

SKY-RAD

BERINGER AERO przeniósł się do nowej lokalizacji w południowej Francji, graniczącej bezpośrednio z lotniskiem. Nowa siedziba składa się z biur, warsztatów, pomieszczenia testowego oraz hangaru.

2014

Firma SKY-RAD, po odbyciu stosownych szkoleń została Autoryzowanym Dealerem i Centrum Serwisowym BERINGER AERO w Polsce.

W naszej firmie wszyscy są pilotami i/lub mechanikami. Latamy samolotami ultralekkimi, szybowcami i różnymi samolotami GA. Razem z nami latają nasze rodziny i dzieci. Staramy się propagować zamiłowanie do każdego rodzaju awiacji.

Innowacje wprowadzone prze firmę BERINGER obejmują 9 patentów technologicznych, które wpłynęły na ugruntowaną pozycję lidera na rynku układów hamulcowych. Firma Cirrus zdecydowała się na montowanie układów Beringer jako standardowych w swoich samolotach SR20/22. Każdego dnia produkty są rozwijane i ulepszane dzięki czemu nadążają za postępem technologicznym. Zawsze przed konkurencją.

Jakość zawsze była bezkompromisowa od początku istnienia firmy. Kontrola jakości w firmie BERINGER jako organizacji projektującej została certyfikowana przez EASA w 2006 roku  oraz w 2008 roku przez DGAC jako organizacji produkcyjnej. Pracownicy naszej firmy odbyli pełne szkolenie w siedzibie producenta, poparte stosownym certyfikatem, aby zapewnić odpowiednią jakość obsługi technicznej.